Google+

Arama formu

Gezgin Fransız çift, eşek ve katırlarıyla Boğaziçi Köprüsü'nü birbirine kattı

Dün Boğaziçi Köprüsü’nde akıl almaz bir olay yaşandı. Bir Fransız çiftin eşek ve katır üstünde gerçekleştirdikleri dünya turunda yolları Boğaziçi Köprüsü’nden geçince ortalık karıştı. 29 yaşındaki Morgane Lefevre ile eşi 33 yaşındaki David Lefevre eşek ve katırlarıyla Boğaziçi Köprüsü’nü geçmeye çalışınca görevli polisler tarafından engellendiler. 4 yıldır yollarda olan çift önce Harem'den vapurla Sirkeci’ye geçmek istedi, fakat eşek ve katırla vapura binemeyince Boğaziçi Köprüsü’ne yöneldiler.

Polisin, “Köprüden yaya ve hayvanların geçişi yasak. Sizin de hayvanlarınızla birlikte bir kamyona binerek geçmekten başka çareniz yok. Kamyonların geçişine de bu köprüden değil, daha kuzeydeki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden izin veriliyor” şeklindeki uyarısı üzerine, çift “Bizim kamyon kiralayacak paramız yok, ya bir polis aracı bize eşlik ederek bu köprüyü kullanalım ya da siz bize bir kamyon ayarlayın” diye cevap verdi. Fakat görevlilerin geri adım atmaması üzerine, çift kızgın bir şekilde Boğaz Köprüsü'nü terk etti ve hayvanlarıyla birlikte geceyi geçirebilecekleri boş bir alan aramaya başladı.

Gezgin çiftin asıl mesleklerinin lokantacılık olduğu ve Türkiye’ye yaklaşık 3 ay önce giriş yapmış oldukları belirtiliyor.

(Milliyet)