Google+

Arama formu

Gezici Festival'in bu yılki yolculuğu başlıyor

Ankara Sinema Derneği’nin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 22’nci yolculuğuna hazırlanıyor. 25 Kasım-7 Aralık 2016 tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak festival, her yıl olduğu gibi Ankara’dan yola çıkacak. 25 Kasım-1 Aralık’ta başkentteki gösterimlerinin ardından, 2-4 Aralık tarihleri arasında Sinop’a konuk olacak. Gezici Festival yolculuğunu, 5-7 Aralık’ta Kastamonu’da tamamlayacak.

Festival seyircisini, 22’nci yılda da birçok sürpriz bekliyor. Klasikleşen bölümlerinin yanı sıra özel bölümleri ve konuklarıyla da her yıl dikkat çeken festivalde, bu yıl da sinema üzerine söyleşiler ve çeşitli atölye çalışmaları gerçekleşecek. 

Dünya festivallerinde gösterilmiş ve övgüyle karşılanmış pek çok filmin festival kentlerindeki ilk gösterimlerini gerçekleştirecek Gezici Festival, yılın öne çıkan yerli yapımlarını da bu kentlerdeki seyirciyle buluşturacak. Her yıl olduğu gibi bu yılda kısa film seçkisi ve çocuk filmlerinin gösterimleri ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. 

Gezici Festival'in bu yılki yolculuğu başlıyor

Etiketler