Google+

Arama formu

Google ölüme çare arayacak

İnternette 'arama motoru' olarak başladığı iş hayatında, giyilebilir bilgisayardan, insansız arabalara, uçan internet balonlarından akıllı gözlüklere kadar bir çok yeniliğe imza atan Google şimdi de ölüme çare arayacak.

Bir çok alanda çığır açan Google şimdi de ölüme çare arıyor. 'Calico' adında yeni bir şirket kuran Google, işin başına da Apple CEO'su Levinson'ı getirdi.

Google kurmaya karar verdiği 'Calico' isimli şirket ile yaşlanmaya bağlı hastalıklar üzerine araştırma yaparak, yaşlılığın önüne geçmeye çalışacak.

Bu önemli gelişmeyi Google'un CEO'su Larry Page duyurdu. Tıp aleminde de heyecan yaratan girişimin başında Apple'ın CEO'su Arthur Levinson yer alcak. Page, 'hastalıkaların ortadan kaldırılmasını' ve sonuç olarak da 'insan ömrünü uzatmayı' amaçladıklarını belirtti.

Data analizi konusunda dünyanın en iyi markası olarak bilinen Google'un bu özelliğini, hasta verileri üzerinde kullanarak büyük bir gelişme kaydetmesi bekleniyor. Daha önce 'Google Sağlık' adı altında bir şirket kuran ve başarısız olan Page, bu sefer daha ciddi ve kararlı olduklarını açıkladı. Bugüne kadar GlaxoSmithKline gibi büyük ilaç markalarının da üzerinde çalıştığı 'ölümsüzlük' konusunda, henüz sonuç alınamasa da, Apple'ın CEO'su Levinson, 'Larry'nin bakış açısı bana ilham kaynağı oldu. Şimdiden karşımıza çıkacaklar için çok heyecanlanıyorum' dedi.

cumhuriyet.com.tr