Google+

Arama formu

Güzellik yarışmasında ”sıra dışı” adaylar

ABD Güzellik Yarışması’nda, bu sene sıra dışı adaylar bulunuyor.

Time dergisi, 12 Ocak’ta Las Vegas kentinde 92’ncisi yapılacak yarışmaya  katılanların en genci olan 18 yaşındaki Montana güzeli Alexis Winema’a, 11  yaşında otizme benzer Asperger sendromu teşhisi konulduğunu yazdı.

Winema, dergiye yaptığı açıklamada, ”Birçok kişi otistiklerin  birbirinden ayırt edilemediğini düşünüyor. Bu, toplumda kendimizi ifade  edemediğimiz ruhsal bir sorun” ifadesini kullandı.

Montana güzeli seçilerek bir üniversiteden burs alan Winema, ”Otizmle  yaşayanların farklılıklar gösterdiğini herkesin bilmesini istediğini, bazılarının  bu durumdan iyi, bazılarının ise daha az sıyrılabildiğini” vurguladı.

Yarışmaya katılanlar arasında cerrahi müdahaleyle iki memesini aldıracak  Washington güzeli 24 yaşındaki Allyn Rose da bulunuyor.

Annesini 16 yaşındayken meme kanserinden kaybeden Rose, WJLA  televizyonuna yaptığı açıklamada, yarışmadan sonra ameliyat olacağını belirtti.

Büyük annesi ve teyzesi de meme kanserinden ölen Rose, ameliyat kararının  yaşam süresini uzatabileceğini vurguladı.

Diğer adaylardan Iowa güzeli Mariah Cary’nin nörolojik bir bozukluk olan  Tourette sendromlu olduğu, Maine güzeli Molly Bouchard’ın ise seçilebilmesi için  23 kilogram vermesi gerektiği belirtildi.

1994’de işitme engelli Alabama güzeli Heather Whitestone ABD güzeli  seçilmişti.

Kaynak: A.A