Google+

Arama formu

İstanbul Coffee Festival’de Türkiye Kahve Milli Takımı açıklandı

Bu yıl ilk kez organize edilen ülkemizin ilk ve tek kahve festivali “İstanbul Coffee Festival”, SCAE Türkiye Kahve Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı.

 
Şampiyonada, yarışmacılar 5 farklı kategoride ulusal ve uluslararası jüri önünde hünerlerini sergilediler. Yarışma sonucunda belirlenen ve farklı alanlarda uzman olan Kahve Milli Takımı, 2015 yılında ülkemizi dünyanın dört bir tarafında temsil edecek.
 
Barista Yarışması birincisi Özkan Yetik; Amerika Birleşik Devletleri’nin Seattle kentinde düzenlenecek World Barista Championship’e katılmaya hak kazandı. Latte Art Yarışması birincisi Özgür Genç; İsveç’in Göteborg şehrindeki World Latte Art Championship’e katılacak. Kahve Demleme Yarışması (Brewing Cup) birincisi Umut Gökdeniz; İsveç’in Göteborg kentinde gerçekleşecek olan World Brewers Cup Championship’e katılmaya hak kazandı. Kahve Kavurma Yarışması (Roasting) birincisi Çağatay Gülabioğlu ise İsveç’in Göteborg gerçekleşecek olan World Coffee Roasting Championship’e katılacak.
 
Festivalin kapanış günü gerçekleşen Cezve & İbrik Türk Kahvesi Yarışması’nda birinci olan yarışmacı Hazal Ateşoğlu, Atina’da düzenlenecek World Cezve-Ibrik Championship’e 2015 Şubat ayında katılacak.