Google+

Arama formu

İstanbul'da kimyasal madde yüklü tankerde patlama meydana geldi

Başakşehir’de İkitelli Organize sanayi sitesinde kimyasal madde yüklü tankerde patlama sonrası yangın çıktı. Patlama sonrası çıkan yangına İtfaiye ekiplerinin önlem almadan müdahale etmesi dikkat çekti. Yangın çevredeki bir otomobil ve TIR’a da sıçradı, 2 kişi yaralandı.

Olay saat 09:00 sıralarında Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan İkitelli Organize Sanayi Sitesi’ndeki 4 katlı binanın önündeki içi ambalaj yapımında kullanılan kimyasal yüklü bir tankerde patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle tanker alev topuna döndü. Yangın, tankerin hemen yanındaki bir otomobil ile binada bir vakıfa ait park halindeki TIR’a da sıçradı. Yangında tankerle birlikte diğer araçlar da tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Gelen itfaiye ekipleri yangını güçlükle kontrol altına aldı.

Yangında 2 kişinin de yaralandığı öğrenildi. Bu arada, yangın nedeniyle çevrede bulunan işyerlerinde çalışanlar kendilerini dışarıya attı. Çalışanlar, bir gürültü duyduğunu ve bunun üzerine personellerin dışarıya çıktığını söyledi. Yangın, yaklaşık 2 saatte itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

Kaynak: Sözcü