Google+

Arama formu

İşte 2013 Yılına Damga Vuracak Seyahat Trendleri

Yeni bir yıl yaklaşırken yine trendler yine en gözde konu. Seyahat trendleri ise seyyahları en çok heyecanlandıran konu belki de...

VIP Turizm 2013 seyahat trendlerinin nabzını tutarken, Türk seyyahlara yeni yıl seyahatlerinde yol haritası çiziyor. Bakalım bu yıl trendler seyyahları nerelere götürüyor?

Uzaklar Geri Dönüyor
Uzun süredir, önce Amerika’yı sonra da Avrupa’yı sarsan ekonomik kriz seyyahların adımlarını küçültmüştü. Herkes olabildiğince sınırlarda kalıp, kendi ülkesinde ve civar ülkelerde tatile çıkar olmuştu. Ancak şimdi uzak destinasyonların zamanı... Vietnam, Kamboçya, Çin, Hindistan, Kenya Turları ile sizi uzaklara davet ediyor. 2013 yılında bu destinasyonların yıldızları tekrar parlayacak.

Az bürokrasi bol seyahat
Uzun süren vize işlemleri, bekleyişler, vize masrafları... Bu yıl vizesiz destinasyonlar yine trend. Özellikler AB’ye girmek için gün sayan Dubrovnik ve Hırvatistan bu yılın gözdesi. Size unutulmaz bir Balkan öyküsü sunan, baştan başa bir balkan turu bu yıl için yapmadıysanız yapmanız gerekenler arasında.

Akıl Çelen Nollywood
Son yıllarda sinema sektörüyle Afrika, Bollywood’a rakip oldu. Ve gözlerde ışıklarda Afrika’ya çevrildi. Bu nedenle Nijerya başta olmak üzere Afrika ülkeleri art arda açılan yeni otellere ev sahipliği yapıyor. Radisson Blu, Four Points by Sheraton, Ibis, Legacy, Hilton, Accor ve Intercontinental markaları adeta Afrika’yı mesken tuttu. Afrika’da safariden dalmaya ve şarap gezilerine kadar bir çok alternatif gezi ile hem yeni açılan otellerde konaklayabilir hem de Afrika’yı keşfedebilirsiniz.

“Eski Yollar” Can Buluyor
2013 yılında patlama yapacak lüks seyahat trendlerinden biri de eski tarihi yolları yeniden yürümek. Güney Amerika'daki İnka Yolu ve Avrasya'yı kapsayan Baharat Yolu gibi kadim ticaret ve dini parkurları tamamlamak son dönemde paralı turistler arasında ciddi rağbet görüyor. Peru-Şili Turlarını ve Anadolu’nun kalbinden geçip İran, Fas, Mısır, Çin ve Hindistan’a uzanan seçenekleri gözden geçirmelisiniz.

Koleksiyonculara Sanat Rehberi
Lüks segmentte seyahat edenlerin arasında sanat koleksiyonculuğu giderek popülerliğini artıran bir uğraş. Günümüzde sanat seyahate niyetlenmek için en yaygın çıkış noktalarından biri. Bu yıl yine dünyanın sanat rotasını Armory Show New York, Art Dubai, Kochi Bienali ve India Art Fair New Delhi gibi dünyanın hatırı sayılır sanat fuarlarından geçeceğe benziyor.

Aile Bağlarını Kuvvetlendirme Zamanı
Seyahat artık insanlar için sadece gezmek demek değil, aynı zamanda bir deneyim. Aileler için bir eğitim ve ilişkileri sıkılaştırma fırsatı. Bu nedenle ailelere yönelik seyahatler uzmanlaşmaya gidiliyor. Uzak destinasyonlar öncelikli olmak üzere aile turlar önem kazanıyor. Bunun yanında Disneyland Turları özellikle yeni açılan tema parkları ile aileler için hala en cazip seyahat programları arasında. Mucizeler Krallığı belki de modern çağın en gözde eğlence merkezi!

Kaynak: cnnturk.com