Google+

Arama formu

İsyana rağmen toplu tecavüz

Hindistan, bir otobüste yaşanan toplu tecavüz olayının şokunu henüz atlatamamışken yeni bir otobüste tecavüz vakası yaşandı. Otobüsle kayınpederinin evine giderken şoförün kaçırdığı 29 yaşındaki kadın yedi kişinin tecavüzüne uğradı

Hindistan’ı isyan ettiren tecavüz vakasından sadece bir ay sonra yeni bir ‘otobüste tecavüz’ olayı yaşandı. Pencap eyaletinde yaşanan olayda yaşadığı kasabadaki kayınvalidesi ve kayınpederini ziyarete gitmek isteyen 29 yaşındaki bir kadın otobüs şoförü ve muavin tarafından kaçırıldı.

Issız bir yere götürülen genç kadına, şoför ve muavinin beş arkadaşı dahil toplam yedi kişi tecavüz etti. Sabaha kadar tecavüze uğrayan genç kadın daha sonra kayınpederinin evine yakın bir noktaya bırakıldı.

9 yaşındaki kıza tecavüz
Polis genç kadına tecavüz eden altı kişiyi yakaladı. Yedinci kişinin ise halen arandığı açıklandı. ABD merkezli haber ajansı AP’ye konuşan polis memuru Raj Jeet Singh, genç kadının kaçırıldığında otobüste bulunan tek yolcu olduğunu söyledi. Singh şoförün, kızın ricalarına karşı yaşadığı kasabada durmadan yola devam ettiğini dile getirdi. Başkomiser yardımcısı Gurmej Singh de genç kadının evinde iyileşmeye çalıştığını açıkladı. Hindistan’da ayrıca 32 yaşında bir adamın 28 Aralık tarihinde dokuz yaşındaki bir kız çocuğunu kaçırıp, tecavüz ettiği daha sonra da öldürdüğü ortaya çıktı.

‘İdam edilsinler’
Hindistan polisi katil zanlısının yakalandığını açıkladı. Şüphelinin geçen mayıs ayında tecavüz ve cinayet nedeniyle yattığı hapishaneden çıktığı belirtildi. Ülkenin Madhya Pradesh eyaletinde de eski bir tecavüz mahkumunun ehliyetinin ilk kez iptal edildiği açıklandı. Ülkede tecavüz suçlularının ehliyetlerinin iptal edileceği belirtilmişti.

İngiltere’de yayımlanan Telegraph gazetesi ise bir otobüste altı kişinin tecavüzüne uğradıktan iki hafta sonra ölen Jyoti Singh Pandey’in (23) annesi ile röportaj yaptı. Gerçek ismi açıklanmayan ve Lakshmi ismiyle hitap edilen kadın, “Tecavüzcülerin hepsi asılsın. Kızıma yaptıklarından sonra ölmeyi hakediyorlar. Kızım da onların canlı canlı gömülmesini istediğini söylemişti” dedi.

Kaynak: Milliyet