Google+

Arama formu

​İtalya'da 6,6 büyüklüğünde deprem

Orta İtalya'da Perugia yakınlarında 6,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Can ya da mal kaybıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak Amerikan Jeolojik Araştırmalar Kurumu (USGS), depremin merkez üssünün, Perugia kentine 68 kilometre uzaklıkta olduğunu belirtti. USGS'nin yaptığı açıklamaya göre depremin derinliğini 10 kilometre. 

İtalyan sivil savunma yetkilileri, depremin etkisiyle bazı binaların yıkıldığını, bazılarınınsa büyük hasar gördüğünü açıkladı. Nocia kasabasındaki tarihi St. Benedikt Bazilikası da bunlardan biri. Bazilika deprem sırasında büyük hasar gördü. 

​İtalya'da 6,6 büyüklüğünde deprem

Bölge geçen Çarşamba günü de iki depremle sarsıldığı için birçok insan, önlem amacıyla otomobillerinde uyuyordu. Bazıları ise başka bölgelerdeki sığınak ya da otellere tahliye edilmişti. Yaşanan son depremin ardından konuşan yetkililer, bu durumun, birçok insanın hayatını kurtarmış olabileceğini belirtti.

Depremin İtalya'nın başkenti Roma'da da hissedildiği bildirildi. Depremin hissedildiği bölgelerde, yerel saatle 07.40'ta meydana gelen sarsıntı nedeniyle halkın cadde ve meydanlarda toplandığı belirtildi.

İtalya'nın orta bölgeleri geçen Çarşamba gübü 5.5 ve 6.1 büyüklüğünde iki depremle sarsılmıştı.
Bölgede 24 Ağustos'ta medyana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremde ise yaklaşık 300 kişi hayatını kaybetmişti.

Kaynak: http://t24.com.tr/haber/italyada-66-buyuklugunde-deprem,367990