Google+

Arama formu

İzmir Travel Turkey Fuarı başladı

TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri ve İZFAŞ/İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri ortaklığıyla bu yıl 10'uncu kez düzenlenen Travel Turkey İzmir bugün başladı. TC Kültür ve Turizm Bakanlığı kontrolünde gerçekleştirilen ve turizm alanında Türkiye'nin en önemli buluşmalarından biri olarak kabul edilen fuar, Gaziemir'de bulunan Fuar İzmir'de ziyaretçilerini ağırlıyor. 3 gün boyunca devam edecek fuara geçtiğimiz yıl 31 ülkeden 1000'in üzerinde firma katılmıştı; Yaklaşık 34 bin kişi ise fuarı ziyaret etmişti. Bu yıl ise ilginin çok daha büyük olması bekleniyor. 

Bu yıl fuarla eş zamanlı olarak bir de Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi düzenlenecek. Yine Fuar İzmir'de düzenlenecek kongre kapsamında dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerini bir araya getirmek, Ege kültürünün gastronomi ile ilişkisini ve bu ilişkinin bölge turizminin kalkınmasına etkisini tartışmak amaçlanıyor. 

Bunun yanı sıra fuar, bu yıl bir ilke de ev sahipliği yapacak. Nitekim fuar alanında ilk kez sağlık turizmine özel bir bölüm ayrıldı. TC Sağlık Bakanlığı ve THY desteğiyle hazırlanan bölümde yurtdışı pazarlardan gelecek sağlık turizm profesyonelleri sağlık kurumlarıyla bir araya gelecek. 

2009 yılından bu yana TC Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın teşvikiyle gerçekleştirilen Erken Rezervasyon Kampanyası'nın 2017 lansmanı ise yine fuar kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler arasında. 
 İzmir Travel Turkey Fuarı başladı

 

Etiketler