Google+

Arama formu

Kavurucu sıcaklara dikkat

Kavurucu yaz sıcakları tüm yurtta etkili olmaya başlamış bulunuyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre bugünden itibaren artmaya başlayacak olan sıcaklıkların bu hafta sonunda rekor seviyelere ulaşması bekleniyor.

Kavurucu sıcaklara dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlük tahminlerine göre bugün ülkemizin kuzey kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Kastamonu, Ardahan, Çorum'un kuzeyi ve Amasya'nın batısıyla Kars'ın kuzey kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacakken; diğer tüm bölgelerde hava az bulutlu ve açık olacak. Ancak hava sıcaklığının ülke genelinde artacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği de tahmin edilmekte.

İstanbul'da 1 Temmuz tarihinde şimdiye kadar kaydedilen en yüksek sıcaklık 32,5 dereceyken, bu sene 1 Temmuz Cumartesi günü olması beklenen sıcaklık ise 34 derece olarak açıklandı. Rekor sıcaklık artışlarının İzmir'de de etkili olacağı belirtilirken, 1 Temmuz Cumartesi günü İzmir'de en yüksek sıcaklığın 40 dereceye ulaşması bekleniyor. Gölgede beklenen bu sıcaklıkların İstanbul'da 40 derecenin üzerine, İzmir'de ise 45 derecenin üzerine çıkması beklendiği belirtildi. Başkent Ankara'nın da 1 Temmuz'da güneş altındaki sıcaklığın 40 derecenin üzerinde seyretmesiyle, sıcaklık artışından etkileneceği yapılan tahminlerin arasında.

Özellikle bu hafta sonunda dikkatli olmakta fayda var.