Google+

Arama formu

Kıbrıs’ta Tatil Başkadır…

Türkiye’nin hemen yanı başındaki bir tatil cenneti olan Kıbrıs, keyifli bir hafta sonu geçirmeniz veya uzun bir tatil programı ile adanın keyfini doyasıya çıkartabileceğiniz tatil seçenekleri ile sizleri bekliyor!

Kıbrıs otellerinde keyfinizce tatil yapabilir, ayrıca Kıbrıs tarihini yakından keşfetmek için özel turlara katılabilirsiniz. Üstelik Kıbrıs’ta eğlence de hiç bitmiyor! Birçok ünlü ismin konserlerine ev sahipliği yapan Kıbrıs’ta her gece bir başka eğlence ile dolu dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler!

Kıbrıs’ta gezmeye Girne’den başlayabilirsiniz. Özellikle Girne kalesi içinde yer alan müze, size Kıbrıs hakkında bir çok bilgi verecektir. Müzede St. George Kilisesi, Kırnı Mezarları canlandırmaları, Akdeniz Mezar Kazısı, Venedik Kulesi, Luzinyan Kulesi, sarnıç, zindanlar ve Batık Gemi Müzesi bulunmaktadır.

Girne Limanı’nda ise ister gün batımızı izleyebilir, restoranlarda, barlarda ve casinolarda keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Bellapais Manastırı,Beyaz Giymiş Meryem Ana Kilisesi ve St. Hilarion Kalesi; nam-ı diğer Disney Şatosu ise tarih severlerin hoşuna gidecek önemli yapılardır.

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Türkiye'den Kıbrıs’a iki yolla gelinebilmektedir. Biri hava yolu, diğer ise deniz yoludur. Deniz yolunda, hızlı feribot, arabalı feribot ve yük gemileri mevcuttur. Hava yolu ile gitmek isteyen misafirler ise THY, Atlasjet, Pegasus, KTHY ile her gün birçok farklı saatte Kıbrıs’a gidebilirler.

Unutmayın, Kıbrıs dost canlısı insanları, muhteşem doğası, neredeyse tüm yıl boyunca güneşli olan kilometrelerce uzunluğundaki kıyı şeridi, altın kumsalları ve 9000 yıllık görkemli tarihi ile sizleri bekliyor.

Jolly Tur fırsatları ile Kıbrıs tatilini ucuza yaşamak için Jolly Tur’un hazırladığı aplikasyonu indirerek fırsat ve indirimleri takip edebilirsiniz.

-Sponsorlu Yazı-