Google+

Arama formu

Kore Turizm Organizasyonu sponsorluğunda İstanbul Golf Kulübü - Kaptanlık Golf Turnuvası Ödül Töreni

Kore Turizm Organizasyonu sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Golf Kulübü - Kaptanlık Golf Turnuvası Ödül Töreni geçtiğimiz pazar günü gerçekleşti. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı törende dereceye giren isimlere Kore’ye özgü hediyeler de takdim edildi.

Kore Turizm Organizasyonu sponsorluğunda İstanbul Golf Kulübü - Kaptanlık Golf Turnuvası Ödül Töreni

Bulgogi, Kimchi, Kimbap gibi Kore yemeklerinin de servis edildiği bir yemekle açılan törende, Kore Turizm Organizasyonu temsilcileri, katılımcıların Kore’yle ilgili sorularını yanıtladı. Kore seyahatiyle ilgili bilgilendirici videoların gösterildiği akşamda pek çok kişi Lüks K-Beauty Kore turu hakkında bilgi aldı, ön-rezervasyon yaptırdı.

Organizasyon boyunca tanıtımı yapılan Lüks K-Beauty Kore tur paketinin detayları şöyle:

Paket, 15 bin Dolar değerinde. Asiana Havayolları ile Business Class uçak bileti, 5 yıldızlı otellerde konaklama imkanı sunan turun kişiye özel rehber servisi de oldukça dikkat çekici. VIP araçlarla ulaşım sağlayan tur kapsamında görebileceğiniz yerlerin arasında UNESCO Dünya Mirasları arasında yer alan Jeju Adası, Gyeongju şehrinin bin yıllık tarihi güzellikleri ve Busan şehrinin büyüleyici atmosferi bulunuyor. Bunların yanı sıra K-Beauty deneyimi ve K-Pop konseri gibi çeşitli aktiviteler de tur programına dahil edilmiş.

Kore Turizm Organizasyonu sponsorluğunda İstanbul Golf Kulübü - Kaptanlık Golf Turnuvası Ödül Töreni -1

Ödüllerin takdim edilmesinden hemen önce söz alan Kore Turizm Organizasyonu Türkiye Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Kim Jangwon Bey, Kore ve Türkiye arasındaki ilişkinin yüzlerce yıl öncesine dayandığına ve bu dostluğun bunca zaman içinde bozulmadan devam ettiğine dikkat çekti. Ardından ise “Neden Kore?” sorusuna yanıt verdi. Ülkenin ev sahipliği yaptığı çok sayıdaki doğal güzellik ve tarihi mirasın yanı sıra Kore’nin sahip olduğu zengin kültürün gezginler açısından ne denli önem taşıdığını vurguladı. Kore mutfağının ve yüksek teknolojinin Kore seyahati için başlı başına bir neden olduğunu hatırlattı. Dahası golf meraklıların Kore’de çok sayıda ve iyi kalitede golf sahasıyla karşılaşabileceklerini müjdeledi. Kore’yi bir alışveriş cenneti olarak betimleyen Kim Jangwon Bey, özellikle aileler için Kore seyahatinin kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu söyledi.

Ardından ise turnuva katılımcıları ödüllerini aldı ve tören sona erdi.

Organizasyonda Korelilerin geleneksel kıyafeti olan hanbok deneyimi de yaşandı.

Kore Turizm Organizasyonu sponsorluğunda İstanbul Golf Kulübü - Kaptanlık Golf Turnuvası Ödül Töreni -2

KTO İstanbul Ofisi, Türkiye’de bulunan yüksek gelirli kesimleri hedef alarak LPGA (SKY72) paketi, PGA (Jeju Jungmun Golf Sahası) paketi, Başkanlık Kupası (Jack Nicklaus’ın düzenlendiği) paketi, Golf Sahası Rounding paketi gibi farklı tur paketleri geliştirerek golf sporuna gönül vermiş kişiler için de İstanbul Golf Kulübü nezdinde çalışmalarına hız vermiştir. Kore Turizm Organizasyonu İstanbul Ofisi’nin, yakın zamanda bu kapsamda yeni tur programları geliştirmesi bekleniyor.