Google+

Arama formu

Kötü koktukları Gerekçesiyle Yoksul Aile Müzeden Atıldı

Fransa’nın başkenti Paris’teki Orsay Müzesi’ni ziyaret eden yoksul ailenin, ”kötü koktukları gerekçesiyle” müzeden atıldığı iddia edildi.

Le Figaro gazetesinin haberine göre, yardımsever Matthieu takma adlı  kişi, cumartesi günü yoksul bir aileyi Orsay Müzesi’ne götürmeye karar verdi. Haberde, Matthieu’nun, önce yoksul çifti ve oğullarını müzenin  restoranında öğle yemeğine götürdüğü, restoranda ailenin ”hoş karşılandığı”  belirtildi.

Daha sonra, müzede Van Gogh’un eserlerinin sergilendiği salondan çıkarken  bir koruma görevlisi, diğer ziyaretçilerin kokudan rahatsız olduklarını  belirterek, ailenin ve Matthieu’nun müzeyi terk etmesini istedi. Ailenin kimseyi rahatsız etmediğini ve müze yönetmeliğinde kovulmalarını  gerektirecek bir madde olmadığını söylemesine rağmen, aile ve Matthieu, önce daha  az ziyaretçinin bulunduğu bir salona, daha sonra da müze dışına götürüldü.

Bir yardım kuruluşunda görevli olan Matthieu, kendilerini çevreleyen 4  güvenlik görevlisinden açıklama istedi ancak alamadı. Müze yönetiminden Angelina Infanti, güvenlik görevlilerinin davranışını  ”beceriksizlik” olarak nitelendirerek, görevlilerin kırıcı sözleri ya da  tartışma riskini önlemek için aileyi müzeden çıkardığını belirtti. Matthieu ise, ”Hijyen nedeniyle kovulduklarında ısrar eden güvenlik  görevlilerinin dışında kimsenin kırıcı sözler sarf etmediğini” vurguladı.

Kaynak: Milliyet