Google+

Arama formu

Las Vegas'ta konser alanında silahlı saldırı gerçekleştirildi

ABD'nin Las Vegas kentinde yükselen silah sesleri büyük panik yarattı. Polis, Mandalay Bay Casino yakınlarında ateş açıldığına dair ihbar aldığını açıkladı. Bu açıklamadan dakikalar sonra otellerin bulunduğu alanda düzenlenen bir müzik festivalinde an az bir kişinin ateş açması sonucu 2 kişi hayatını kaybettiği ve 24 kişinin yaralandığı duyuruldu. Hastaneye kaldırılanlardan en az 14'ünün durumunun kritik olduğu hastane yetkilisi tarafından açıklanırken yaralıların hepsinde kurşun yarası olduğu söylendi.

Las Vegas'ta konser alanında silahlı saldırı gerçekleştirildi

Tanıklar, en az bir saldırganın, country müzik festivalinde ateş açtığını aktarıyor. Sosyal medyada yayılan bazı videolarda da otomatik silah sesleri duyuluyor.
Sosyal medyaya düşen bu ilk görüntülerde, yüzlerce kişinin panik içerisinde olay yerinden uzaklaşmaya çalıştığı görülüyor. Las Vegas polisi, bir şüphelinin etkisiz hale getirildiğini ve operasyonun sürdüğünü açıkladı. Ancak polisin daha sonra yaptığı açıklamada, başka silahlı saldırgan olmadığının düşünüldüğü duyuruldu. Bir Twitter kullanıcısı da iki silahlı kişinin güvenlik görevlilerine otelin 32. katında saldırdığını öne sürdü. Polis, operasyonu tehlikeye atacağı gerekçesiyle halktan, polis yetkililerinin görüntülerini canlı yayınlamamalarını ve pozisyonlarını paylaşmamalarını rica etti.