Google+

Arama formu

Marmaris ve Gökova Körfezi'nde korkutan yangınlar

Marmaris’te Beldibi Mahallesi’nde akşam saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle orman yangını çıktığı bildirildi. Marmaris’teki ekipler büyüyen yangın karşısında yetersiz kalınca Aydın ve Denizli’den de ekip takviyesi yapıldı.

Beldibi Mahallesi Çamlık Sitesi'ne alevlerin 50 metre yaklaşması üzerine AFAD ekiplerinin site sakinlerinden evlerden uzaklaşmalarını istediği belirtiliyor.

Yangının, bir evde piknik tüpünün patlaması sonrası ormanlık alana alevlerin sıçraması ile başladığı iddia ediliyor.

Yangında yanan alanın şimdiden yaklaşık 700 hektara ulaştığı öğrenildi. Pazar akşamı saat 22.00 sıralarında bir ara kontrol altına alınan alevlerin yeniden patlak vermesiyle yangının kontrolden çıktığı duyuruldu. Bölgede kriz masası oluşturuldu.

Bu yangının yanı sıra bir de Gökova Körfezi’nden bir yangın haberi geldi. Pazar akşamı saat 20.30 gibi başlayan bu yangının da kısa sürede büyüyerek tüm bölgeyi sardığı ve hızla ilerleyerek büyüdüğü belirtiliyor.

İkinci bir yangının çıkması nedeniyle söndürme çalışmaları olumsuz etkilendi. Havanın karanlık olması nedeniyle yangınlara havadan helikopterle müdahale edilemediği açıklandı.

(Milliyet)