Google+

Arama formu

NBA'de baklava açılımı

NBA bir ilke sahne oldu. NBA’de önceki gün Staples Center’da 20 bin seyircinin izlediği LA Clippers-New Jersey Nets maçında Türk ve Amerikalı taraftarlar, Clippers ve Nets takımı oyuncularına tepsi tepsi ev yapımı baklava ikram etti.

Büyük beğeniyle karşılanan baklava, Amerika’da Ermeni ve Yunanlıların sahip çıkmaya çalışmasına rağmen baklavanın Türk mutfağına ait bir lezzet olduğu böylece tekrar vurgulandı.

Maçta Türk taraftarlar, Nets oyuncuları Derrin Williams ve Mehmet Okur ile buluşarak kendilerine bir tepsi baklava ve özel hazırlanmış NBA Türk Show tablosu hediye ettiler. Williams, taraftarları Türkçe selamlarken baklava için, "Ben de bu anı bekliyordum" dedi. Türkiye’de çok sevdiği bir lezzet olan baklavayı onun için özel olarak hazırlayan ve paketleyen Türk taraftarlara teşekkür edip beraber fotoğraf çektirdi.

Mehmet Okur da Los Angeles’ta Türk taraftarlarla buluşmaktan çok mutlu olduğunu söyleyerek teşekkür etti. Morali sahaya yansıyan Okur, oyunda 15 sayı atarak takımının en skorer ikinci oyuncusu olurken, Williams da 14 sayı ve 6 asist ile oynadı. Çekişmeli geçen maçı LA Clippers 101-91 kazandı.

Kaynak: LOS ANGELES (ANKA)