Google+

Arama formu

Paris-Kahire yolcu uçağı düştü

Paris’ten Kahire’ye gitmekte olan Mısır Havayolları'na ait bir yolcu uçağının, havalandıktan yaklaşık 3 saat sonra Mısır hava sahasında radar ekranlarından kaybolduğu açıklandı. 56 yolcu, 7 mürettebat ve 3 güvenlik görevlisinin bulunduğu uçakla ilgili gelen son bilgilere göre uçak, Yunanistan'ın Kerpe Adası açıklarında denize düştü. 
MS804 sefer sayılı uçağı, Paris yerel saatiyle 23.09'da Charles de Gaulle Havalimanı'ndan havalandı. Mısır Havayolları, uçağın 11 bin 280 metre yükseklikte seyir halindeyken Mısır hava sahasına girdikten kısasüre sonra radarlarla bağlantısının kesildiğini açıkladı. Yerel saatle 02.45'te irtibat kesilen uçağın Akdeniz'e düşmüş olmasından korkuluyordu. Ancak Mısır Havacılık yetkilileri kesin bir sonuca varmak için henüz erken olduğunu belirtmişti. 
Ardından Yunanistan Havacılık yetkilileri uçağın Kerpe Adası'nın 130 deniz mili açığında düştüğünü bildirdi.
Reuters'in haberine göre Airbus 320-232 tipli yolcu uçağında 30 Mısırlı ve 15 Fransız bulunuyordu. Bunlar haricinde İngiltere, Belçika, Irak, Kuveyt, Suudi Arabistan, Sudan, Çin, Portekiz, Cezayir ve Kanada'dan da yolcular vardı.