Google+

Arama formu

Peru'da balon düştü: 2 kişi kayıp

Peru'da içerisinde 7 kişi bulunan sıcak hava balonu, Pasifik Okyanusu'na düştü. Balondaki 5 kişi kurtarılırken, 2 kişinin kaybolduğu belirtiliyor.

Peru'da, bir sıcak havabalonunun Pasifik Okyanusu'na düşmesi sonucu iki kişinin kaybolduğu bildirildi.

Güney Amerika ülkesi Peru'da meydana gelen sıcak hava balonu kazasında biri balonun pilotu olmak üzere iki kişi kayboldu. Pasifik Okyanusu'na düşen balonda ayrıca 5 kadının bulunduğu fakat kadınların acil yardım ekipleri tarafından kurtarıldığı kaydedildi. Peru İçişleri Bakanı Wilfredo Pedraza, balon sahiplerini eleştirerek, balondaki hiç kimsenin can yeleği giymediğini belirtti. Yetkililer tarafından hazırlanan raporların, Pasifik Okyanusu'na düşen balonun içindeki 5 kadının balonun sepetinde kalmayı tercih ettiğini, iki adamın ise kıyıya ulaşmak için yüzmeye çalıştığı yönünde olduğu ifade edildi. İçişleri Bakanı Pedraza, kazaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Tanrı'ya şükürler olsun. 5 kadının yerini belirledik ve kaybolan iki adam için araştırmaya devam ediyoruz. Umarız ki onlara ulaşırız" dedi. Balon kazası mağduru beş kadına sağ salim ulaşılmasından memnuniyetini, 'Memnuniyet duydum. Fakat hala tansiyon yüksek çünkü diğer iki adamı da bulmamız gerekiyor' diyen Pedraza, ayrıca balon ekibini, hava aracına GPS sistemi taktırmamış olmasından dolayı sert bir dille eleştirdi.

Balonun kaza sebebinin henüz netlik kazanmadığı belirtilirken, balonda can yeleği ve GPS istemi olmaması bir ihmalkarlık olarak nitelendiriliyor. Biri balonun pilotu olmak üzere kaybolan iki kişiye kısa sürede canlı olarak ulaşmayı hedefleyen Perulu yetkililer, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ayrıca, bir takım gönüllünün de kendi botlarıyla kaybolan iki kişiyi aramak için yardım ekiplerine katıldığı kaydedildi.

Kaynak: Mynet