Google+

Arama formu

Rus turistler yurtdışı tatilinde 43 milyar dolar harcadı

xpedia Group'un da dahil olduğu Hotels.com ile Russian International Travel Monitor'ün birlikte yaptığı araştırma sonucuna göre, Ruslar bu yıl yurtdışı tatillerinde toplam 43 milyar dolarlık harcama yaptı.

Araştırmaya göre Rusya, yurtdışı tatilinde en fazla para harcayan ilk dört ülke arasında. İlk sırada Çinliler var. Daha sonra Almanya, ABD ve İngiltere sıralanıyor. Uzmanlar Rusya'dan ekonomik uçuşların artması, Avrupa'nın vize kolaylığına başlaması ve Rusya'da tatil sürelerinin uzun olması sayesinde artış trendinin süreceğini tahmin ediyor.

TÜRKİYE'DE DAHA AZ HARCIYORLAR

Yapılan araştırmada göze çarpan bir diğer ayrıntı ise, Rus tursitlerin diğer destinasyonlara göre Türkiye'de daha az para harcaması.  Barselona'nın da bulunduğu Katalunya bölgesini ziyaret eden Rusyalı bir turist günde ortalama 125 euro, gezisi boyunca ise ortalama 1056 euro harcarken, bu oran Türkiye'de daha düşük kalıyor. Bu durumun nedeni ise deniz paket turlarıyla Türkiye'ye gelen Rus turistlerin tüm tatilini otelde geçirmesi olarak düşünülüyor.

Turizm Güncel