Google+

Arama formu

Rusya'da yolcu uçağı düştü

Rusya’nın Yaroslavl bölgesinde bir yolcu uçağının kalkış sırasında düştüğü ve ilk belirlemelere göre 36 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’ndan Rus haber ajansı RİA Novosti’ye yapılan açıklamada, YAK-42 tipi uçağın kalkış sırasında düştüğü, kazada ilk belirlemelere göre 36 kişinin öldüğü, bir kişinin de yaralandığı belirtildi.

Rusya'da yolcu uçağı kalkış sırasında alev alarak düştü.

37 kişilik uçakta 36 kişi hayatını kaybetti.

Uçak Hokey takımına ait

Rusya’nın Yaroslavl kentinde kalkış sırasında düşen YAK-42 tipi uçağın Yaroslavl kentinin Lokomotif Hokey takımına ait olduğu bildirildi.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, kalkış sırasında düşen 36 kişinin hayatını kaybettiği, bir kişinin de yaralandığı uçağın Yoroslavl kentinin Lokomotif Hokey takımına ait olduğunu ve uçağın Belarus’un başkenti Minsk’e gitmek için havalandığını kaydetti.

Olay yerinde kurtarma çalışmaları devam ederken, ölü ve yaralı sayının artmasından endişe ediliyor.

Putin, Ulaştırma Bakanı Levitin'i incelemeye gönderdi

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Ulaştırma Bakanı İgor Levitin’i, Yaroslavl Lokomotif Buz Hokeyi takımını taşıyan uçağın düştüğü Yaroslavl kentine gönderdi.

Yaroslavl Lokomotif Buz Hokeyi takımı, Belarus’un Dinamo takımıyla oynamak için Minsk’e gidiyordu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de yarın Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev ile birlikte Küresel Siyasi Forum’a katılmak için aynı havaalanına gelmesi bekleniyor.

Kaynak: www.milliyet.com.tr