Google+

Arama formu

Sel üç katlı binayı yıktı

Hindistan’da Muson yağmurları sonrası yaşanan sel felaketinde 3 katlı bir bina çöktü. Çökme sonucu en az 3 kişi hayatını kaybederken en az 12 kişi de sel sularında kayboldu.

Kuvvetli şekilde akan sel suları sonucu 3 katlı bina yıkılırken ülkenin birçok bölgesinde yaşanan sel felaketlerinde toplamda en az 23 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi de yaralandı.Muson ikliminin etkin olduğu Hindistan’da Muson seli olarak adlandırılan sel baskını sonrası birçok insan evlerinden tahliye edilirken hac görevini yerine getirmek için hareket eden 10 bin Hindu’da sel suları nedeniyle mahsur kaldı. Mahsur kalan hacıların helikopterler vasıtasıyla tahliye edildiği belirtildi.

Özellikle Uttarakhand kentinde oldukça etkili olan sel baskınları sonrası yetkililer ordu güçlerinin de mahsur kalan insanları kurtarmak için çalışmalara hız verdiğini kaydetti. Sel nedeniyle özellikle köylerde mahsur kalan insanlara su ve gıda yardımı yapılacağını da ifade eden yetkililer sel baskınları sonrası özellikle kutsal şehir olan Haridwar ile Uttarakhand kentlerinde kırmızı alarm verildiğini ifade etti. (İHA)