Google+

Arama formu

Şirince’de ‘kıyamet’ bereketi!

Şirince köyü ‘Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kıyametin kopacağına’ dayanan inanış nedeniyle Noel tatili döneminde yüzde 100 dolu olacak...

Guetemala’da bu yılki kazılarda hem daha eski hem de 21 Aralık 2012 tarihinin daha ilerisini gösteren bir Maya takvimi bulunsa da belli çevrelerin, ”Efsanevi Marduk gezegeninin 21 Aralık’ta dünyaya çarparak kıyametin kopacağı” yönündeki inanışı sürüyor.

Dünyada kendilerini ”Mavi Enerji Grubu” olarak nitelendiren bir grup,  21 Aralık 2012’de sonlanan Maya takvimine dayanan inanışları çerçevesinde, kıyametten yeryüzünde sadece Şirince ile Fransa’nın güneyindeki Bugarach köyünün etkilenmeyeceğini düşünüyor. Bu düşünce, bozulmamış mimari yapısıyla önemli bir turizm merkezi konumunda olmasına karşın, her yıl 15 Aralık’tan yıl sonuna kadar süren Noel döneminde yabancı turistten mahrum kalan Şirince köyünü cazibe merkezi haline getirdi. ”Mavi Enerji Grubu”na mensup kişiler, Şirince köyündeki konaklama tesislerini yaptırdıkları rezervasyonlarla aralık ayı için şimdiden doldurdu. Şirince’deki Mistik Konakları sahibi turizmci Engin Vatan, “Normalde Noel nedeniyle hiç yabancı müşterimiz olmazdı, ama bu yıl tam tersi oldu “diye konuştu.

Kaynak: A.A