Google+

Arama formu

ŞIRNAK'TA İLK 5 YILDIZLI OTEL HİZMETE GİRDİ

Kentin ilk 5 yıldızlı oteli incelendi. Vali, ilin böyle güzel bir tesise kavuşmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vali Özkan, işadamı Mehmet Emin Acar tarafından yapılan ve kentin ilk 5 yıldızlı oteli olma unvanına sahip ''Şehri-Nuh Oteli''nde incelemelerde bulundu. Vali Özkan, burada yaptığı açıklamada, Şırnak'ın böyle güzel bir tesise kavuşmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Vali Özkan, devletin son 5-10 yılda her alanda Şırnak'a en yüksek dereceden hizmet sunduğunu belirterek, aynı şekilde yöre insanının da kente hizmet sunmasının çok anlamlı olduğunu kaydetti.

Vali Özkan, ilin, yörenin bol ve bereketli toprakları, dağları ve beşeri sermayesiyle bütün dünyaya örnek olacak bir bereket odağı olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:''Aynı zamanda ilimiz insanlığın ikinci başlangıç yeri. Hükümetimizin, devletimizin, kamu kuruluşlarımızın yöremize getirmiş olduğu hizmetlerle aynı zamanda özel sektörün ve yöre insanının buraya sunmuş olduğu ve sunacağı hizmetler çok daha anlam ve önem kazanıyor. Şırnak ve Şırnaklı vatandaşlarımız bunu fazlasıyla hak ediyor. Bu hizmetleri bir yandan devlet kamu otoriteleri, ulaşım, alt yapısıyla, hava alanıyla, TOKİ'siyle, Habur'uyla, eğitimiyle, sağlığıyla son 5-10 yıl içerisinde en yüksek derecede hizmet sunarken, bir yandan da bu yörenin evlatlarının, yine bu yöreye hizmet sunması çok anlamlı, tamamlayıcı bir husus olmuş oluyor. Bu da bizi ayrıca katmerli sevindiriyor. Yatırımcıları Şırnak'a davet ediyoruz.''

Türkiye standartlarında yapılan oteli çok beğendiğini ifade eden Vali Özkan, hayırlı olması dileğinde bulundu. Vali Özkan, otelin diğer yatırımcılar için örnek olması dileğinde bulunarak, şunları kaydetti:

''Diğer yatırımcılara da Şırnak'ın özelikle inanç turizmi, kültürel değerlerin ortaya çıkarılması, madencilik sektörü, dış ticaretin etkinleştirilmesi ve dış ticaret yatırımları için çok cazip bir merkez olduğunu söyleyebiliriz. Bu güzelliklerimizi, zenginliliklerimizi bir tefrika unsuru yapıp yine bizi, bize karşı çıkaran karanlık odakların dolduruşuna, yönlendirmesine ve kandırmasına gelmeyelim. Gelecek nesillerin yaşam kalitesinin artırılması, ekonomik, sosyal ve hizmet olarak bütün hizmet yelpazesinin sunumu ile beraber aynı zamanda kendi tarihimize, kültürümüze, ilmimize, örfümüze sahip çıkıp toplumla paylaşmamız gerekiyor. Bütün bunları kendimiz için zenginlik olarak algılayalım ve bu zenginliği de genel fotoğrafın bir parçası olarak görelim.

Bu böyle olduğu zaman hiçbir sorun kalmamış olacak. Aksi takdirde bizim memleketin, Anadolu'nun, Türkiye'nin ve Şırnak'ın gelişiminden rahatsız olan belli karanlık çevreler, şu veya bu şekilde bazen bizi bize karşı çıkarırlar. Bundan da en fazla bu yörenin insanı, bizim çocuklarımız zarar görür. Şırnaklı insanın bu yöndeki sağduyusuna son derece güveniyorum.''

Kaynak: Habertürk