Google+

Arama formu

Son zamanların en uzun resmi tatili

Yıllık izinlerini yaklaşan Kurban Bayramı ve 29 Ekim tatiliyle birleştiren çalışanlar, yaklaşık 18 gün tatile çıkmaya hazırlanıyorlar.

Türkiye, henüz resmi olarak açıklanmasa da Kurban Bayramı ile birlikte 9 günlük bir tatile hazırlanıyor. 11 Ekim Cuma günü mesai saati bitiminin ardından başlayacak tatil 20 Ekim pazartesi günü sona erecek. Bu kadar tatil yetmez deyip 20 Ekim haftasında da yıllık izinlerini kullanacak tatilciler için bir sürpriz daha var: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili. Salı gününe gelen 29 Ekim tatilini pazartesi ile birleştirenler alacakları 6 günlük yıllık izne karşın 12-30 Ekim arası tam 18 gün tatil yapabilecekler.

Araştırmaya göre uzun süreli bu tatilde yurtdışına gitmek isteyen tatilciler, genelde uzak ülkeleri tercih ediyor. Yapılan araştırmaya göre tatilcilerin bu dönemde gitmek istedikleri lokasyonlar listesinin ilk sırasında yüzde 31’lik oy oranıyla Phuket, Pattaya gibi Uzak Doğu ülkeleri yer alırken, ikinci sırada yüzde 18’lik oy oranıyla Amerika bulunuyor.

Mynet