Google+

Arama formu

Tahrir yine karıştı!

Kahire'de sabahın erken saatlerinde kimliği belirsiz kişiler tarafından göstericiler üzerine ateş açılması üzerine 10 kişi yaralandı.

Kimliği belirsiz kişilerin göstericiler üzerine molotof kokteyli atması nedeniyle bölgede küçük çapta yangın da çıktı.

Mısır'da refaranduma 3 gün kala Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi karşıtları bu gün 1 milyonluk gösteri düzenliyor. Öte yandan Mursi destekçileri de Kahire'de 1 milyon kişinin katılması amaçlanan bir gösteri organize ediyor. Muhalifler Margani caddesinde başkanlık sarayı önünde toplanacak. Müslüman Kardeşler ise başkanlık sarayına iki kilometro uzaklıktaki Rabaa El Adaviyye camisi önünde toplanacak. Muhalefet ile destekçilerin karşılaşmasıyla çatışmaların yaşanmasından endişeleniyor. Yürüyüşler düzenlenirken olası provokasyonlardan korkuluyor.

Mısır Cumhurbaşkanı Mursi, 15 Aralık'ta yapılacak referandum nedeniyle orduya göstericileri geçici tutuklama yetkisi kararını verdi. Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah Es-Sisi, Silahlı Kuvvetler komutan ve generallerle bir araya geldi. İç ve dış gelişmeler hakkında kurmayları ile ele aldılar. Es Sisi, "Mısır ordusu her türlü baskı ve meydan okumaya rağmen ülkenin ve istikrarın korunmasında rol almaya devam edecek" dedi. Tahrir ve başkanlık sarayında güvenlik tedbirleri artırıldı.

Kaynak: Milliyet