Google+

Arama formu

Taksim Meydanı'nda son durum

Taksim Meydanı'nda günün aydınlanmasıyla birlikte gece saatlerindeki kalabalığın oldukça azaldığı görüldü.

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nda sayıları azalan kalabalık bekleyişlerini sürdürüyor. Ankara'da ise yoğun bir şekilde kullanılan biber gazının etkisi Kızılay Metro hattında hala hissediliyor.

İstanbul'da Kalabalıktan bazıları gruplar halinde sohbet edip şarkılar söylerken, kimilerinin de çimlere ve banklara uzandıkları görüldü. Taksim Meydanı'na çıkan cadde ve ara sokaklarda, göstericiler tarafından oluşturulan barikatların bulunduğu da gözlenirken İstiklal Caddesi ve çevresindeki bazı dükkanlar ve reklam panoları olaylarda büyük hasar gördü.

Taksim Meydanı çevresinde, yakılan ve tahrip edilen belediye otobüsü ve canlı yayın aracının da aralarında yer aldığı bazı araçların enkazı bulunuyor.

Beşiktaş'taki Barbaros Bulvarı, İnönü Stadı'nın çevresi ve Dolmabahçe'de de grupların sabah saatlerine doğru ayrılmasıyla sükunet çevrede etkili olmaya başladı.

Taksim'de sabah temizliği

Taksim'de sabahlayan protestocular çevredeki çöpleri toplayarak twitter üzerinden birçok fotoğraf paylaştılar.

BEŞİKTAŞ'TA SABAH TEMİZLİĞİ

Barbaros Bulvarı, Beşiktaş Meydanı, Beşiktaş Caddesi, Başbakanlık Ofisi, Dolmabahçe Gazhane Caddesi, Kadırgalar Caddesi ve Dolmabahçe Caddesi'nde barikat kuran ve yolu trafiğe kapatan eylemcilere polis müdahale etmişti.

Müdahalelerin ardından sokaklar adeta savaş alanına döndü. Sabah erken saatlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı temizlik işçileri caddelerde temizlik çalışması başlattı. Göstericilerin söktükleri yol kenarlarında bulunan korkuluk demirleri, kaldırım taşları ve demir levhalar iş makineleriyle alındı. Göstericileri sabah saatlerinde kendiliğinden dağılmalarının ardından çalışmalarla birlikte yollar trafiğe açıldı.

-KIZILAY METROSUNDA BİBER GAZI ETKİSİ-

Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto etmek için başlayan ve gece saatlerine kadar süren olayların ardından Kızılay'da hayatın normale dönmesi için çalışmalar başlatıldı. Kalabalığın sabaha karşı dağıtılmasının ardından büyükşehir belediyesine ait çok sayıda temizlik aracı, Kızılay Meydanı ve çevresinde temizlik çalışması başlattı. Temizlik işçileri çevreyi temizlemeye devam ederken, çok sayıda polis de emniyeti sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Olayların ardından Kızılay Meydanı ve çevresinde birçok dükkanın camının kırıldığı, otobüs durakları ve çok sayıda billboardların parçalandığı görüldü. Olayları bastırabilmek için yoğun bir şekilde kullanılan biber gazının etkisi ise Kızılay metrosunda hala hissediliyor. Ulaşımlarında metro ve Ankaray'ı tercih eden Ankaralılar metroya girişlerinde ve çıkışlarında biber gazından yoğun bir şekilde etkileniyor. 

Kaynak : Mynet