Google+

Arama formu

TARİHİ ODUNPAZARI EVLERİ’NDE KORKUTAN YANGIN

Eskişehir’in tarihi ve turistik bölgesi olan Odunpazarı Evleri’nde bir iş yerinde çıkan yangın, kısa sürede büyüyerek çevredeki binalara da sıçradı. Yangın yaklaşık 2 saatlik çalışmalar sonucu kontrol altına alınırken dört iş yeri ve bir dernek binası kullanılmaz hale geldi.

Edinilen bilgiye göre, Paşa Mahallesi Kemal Zeytinoğlu Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerinin arka kısmında çıkan yangın, kısa sürede büyüdü. Alevler, iş yerinin arka kısmında bulunan tüplere ulaşarak patlamalara neden oldu. Patlama sesini duyan vatandaşlar durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yetersiz kalınca, takviye ekipler istendi. Bu sırada yangının giderek büyüdüğünü gören vatandaşlar, yakındaki bir dükkanın önünde bulunan masa ve sandalyeleri el birliği ile olay yerinden uzaklaştırdı. Yanan iş yerlerinde aralıklarla küçük patlamalar meydana geldi.

TARİHİ ODUNPAZARI EVLERİ’NDE KORKUTAN YANGIN

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışmaları sonucunda dört iş yeri ve bir dernek binası kullanılamaz hale geldi. Ekipler yangınla alakalı tahkikat başlattı.

KAYNAK: http://www.milliyet.com.tr/tarihi-odunpazari-evleri-nde-yangin-eskisehir...