Google+

Arama formu

THY çalışanlarına İsrail'de şok gözaltı

Türk Hava Yolları Tel Aviv Müdürü ve Muhasebe Şefi gözaltına alındı.

Türk Hava Yolları'nın Tel Aviv Müdürü F.D. ve Muhasebe Şefi S.D. vergi kaçırdıkları ve usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle İsrail Maliye Ekipleri tarafından dün gece gözaltına alındı.

THY'nin havalimanı ve kent merkezindeki ofislerine eş zamanlı baskın düzenleyen maliye ekiplerinin AirportHaber'in edindiği bilgiye göre bilgisayarlara da el koyduğu öğrenildi. Baskın sonrasında haklarındaki suçlama nedeniyle THY Tel Aviv Müdürü F.D. ve Muhasebe Şefi S.D.'nin gözaltına alındığı ve sorgularına hala devam edildiği öğrenildi.

THY'DEN AÇIKLAMA: SERBEST BIRAKILDILAR
Olayı doğrulayan Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği, Tel Aviv Müdürü F.D. ve Muhasebe Şefi S.D’ nin daha sonra serbest bırakıldığını ve olayı takip ettiklerini bildirdi.
 
Türk Hava Yolları’ndan yapılan yazılı açıklamada, dün sabah saat 10.30’da İsrail Vergi Dairesi görevlilerinin Türk Hava Yolları’nın Tel Aviv ofisine gelerek, vergi ödemeleri konusunda incelemeler yaptığı belirtilerek, “Ofiste yapılan inceleme saat 14:00 civarı bitmiş, Tel Aviv Müdürü ile 2 muhasebe çalışanımız vergi dairesine götürülerek ifadeleri alındıktan sonra bırakılmışlardır” denildi.

Açıklamada, THY’nin Tel Aviv ofisine gelerek vergi ödemeleri konusunda incelemeler yapan İsrail Vergi Dairesinin verilecek karara göre gerekli işlemlerin yapılacağını bildirildi.

Kaynak: airporthaber