Google+

Arama formu

THY, Rusya'da hedef büyüttü

Dünyanın önde gelen seyahat değerlendirme organizasyonlarından biri olan Skytrax'ın “Avrupa'nın en iyi hava yolu” seçtiği Türk Hava Yolları (THY) vizelerin de kaldırılmasının ardından Rusya pazarında hedef büyüttü.

Moskova dan Türkiye ye 40 a ulaşan haftalık uçuş sayısını 51 e çıkarmayı hedefleyen THY, İstanbul-Moskova hattında düzenlenecek günlük beş seferin dışında, Antalya ve Ankara ya da her gün uçacak.

Moskova da Ocakbaşı Restoran da verdiği iftarda açıklamalarda bulunan THY Rusya Genel Müdürü Mefail Deribaş, gerekli izinlerin alınması durumunda hedeflerinin Moskova dan Türkiye ye haftalık 51 sefere çıkmak olduğunu söyledi. AK Parti hükümetleri ile birlikte THY nin yeni bir yönetim anlayışı ile atağa kalktığını kaydeden Deribaş, “Sekiz yıl önce 60 olan uçak sayımız 177 e ulaştı. Yıl sonuna kadar toplam uçak sayımızı 200 olacak. 2015 için de sipraişlerimizle birlikte bu rakam 250 ye çıakacak. Sadece uçak sayımızı artırmıyoruz, aynı zamanda filomuzu da gençleştiriyoruz '' dedi.

YIL SONU HEDEF 35 MİLYON YOLCU

THY nin Avrupa nın en genç filosuna sahip olduğunu ve daha gençleştirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden THY Rusya Genel Müdürü, “Dünya üzerinde 180 den fazla ayrı noktaya uçuyoruz. Sekiz yıl önce 10 milyon olan yolcu sayısı geçen yıl 30 milyona ulaştı. Yıl sonunda da bu rakamın 35 milyona çıkmasını hedefliyoruz '' şeklinde konuştu.

Skytrax ın Avrupa nın en iyi havayolu olarak THY yi seçtiğini, en az bagaj kaybeden ve ekonomi sınıfında en iyi ikram ve yemek sunan hava yolu şirketi olduklarını hatırlatan Deribaş, Rusya ve Türkiye arasında ilişkilerin gelişmesine paralel olarak THY nin Rusya da hızla büyüdüğünü ifade etti.

THY, RUSYA DA BEŞ YILDA ON KAT BÜYÜDÜ

THY nin genel büyüme ortalamasının üzerinde Rusya pazarında bir büyüme gerçekleştirdiğini vurgulayan Deribaş, “Rusya üzerinden 2005 de 60 bin yolcu taşıyorduk. Yeni açılan 6 nokta ile birlikte 2010 da bu rakam 650 bine çıktı. On kat arttı. Bunun da 400 bini Moskova dan '' bilgisini aktardı. Moskova ofisi olarak çok daha etkin hizmet verebilmek için merkez ofisin genişletilirken, yeni kurulan çağrı merkezi aracılığı ile İnglizce, Türkçe ve Rusça olarak 7 gün 24 saat müşterilere hizmet verilebiliyor.

Moskova Şeremetyevo Havalimanı nda yeni inşa edilen Terminal E den artık daha temiz ve düzenli olarak çalışmalara başladıklarını ifade eden Deribaş, Terminal E den online check-in işlemleri yapılabildiğini söyledi. THY Domodedovo uçuşlarında da online check-in işlemlerine başlayacak.

MOSKOVA DAN TÜRKİYE YE EK 11 SEFER DAHA

Türk Hava Yolları nın filosuna yeni katmış olduğu yeni nesil Airbus-321 tipi uçaklardan bir tanesinin sabit olarak İstanbul-Moskova-İstanbul hattında hizmete girdiğini belirten Deribaş, “Bu uçakarımızda Business Class ta geniş, deri ve fonksiyonel koltuklar mevcut. Kişiye özel ekran, 114 cm. koltuk aralığı ve diğer hizmetler mevcut. Economy Class ta da deri koltuklar, kişiye özel ekranlar ve 78 cm. de koltuk aralığı var. Kişiye özel uçak içi eğlence sistemi ile de economy class ta da adete business class konforu ile uçabilirsiniz. '' şeklinde konuştu.

Moskova dan Türkiye ye ek 11 sefer daha planladıklarını kaydeden Deribaş, Antalya ve Ankara ya her gün bir sefer, İstanbul a da her gün beş sefer gerçekleştireceklerini söyledi. Rusya da büyümeye devam edeceklerini kaydeden Deribaş, iftara katılan misafirlere ve yemeğin hazırlanmasında verdiği hizmet dolayısı ile Ocakbaşı restoran çalışanlarına teşekkür etti.

Kaynak: turizmhaberleri.com