Google+

Arama formu

Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV) Kütüphanesi Devredildi

Ülkemizin önemli ihtisas kütüphanelerinden biri olan TUGEV Kütüphanesi, Kuşadası Turizm Fakültesi’ne devredildi. TUGEV Kütüphanesi artık Kuşadası’nda okuyuculara hizmet verecek.Bundan böyle okuyucular, geniş bir arşiv içeren kitaplara Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesi’nden ulaşabilecek.

Uzun bir süre atıl durumda olan Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı Kütüphanesi, TUYED üyesi Prof. Dr. Nazmi Kozak’ın girişimleri ve dönemin TUGEV Genel Sekreteri Dr. Özen Dallı’nın katkıları ile Haziran 2013 tarihinde Anadolu Üniversitesi Turizm Araştırma ve Uygulama Birimi’ne bağışlandı. Eskişehir’in Odunpazarı semtindeki Turizm Araştırma ve Uygulama Birimi binasında “Turizm Kitaplığı” adı altında hizmet sunmaya başlayan kütüphane, Birim’in yönetim görevine atama yapılmaması dolayısıyla kapandı. Birim binasının Anadolu Üniversitesi tarafından başka amaçlarla kullanılmak üzere kitapların tahliyesinin gündeme gelmesi ile “Turizm Kitaplığı”ndaki kitaplar Prof. Dr. Nazmi Kozak’ın girişimleri sonucu Kuşadası Turizm Fakültesi’ne devredildi.

Araştırmacılar, akademik turizm yayıncılığı alanındaki pek çok esere ülkemizin turizm alanındaki ilk dört yıllık okul olan Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesi’nde hizmet sunmaya başlayan TUGEV Kütüphanesi’nden ulaşabilecekler.

Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV) Kütüphanesi Devredildi

Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV) Kütüphanesi Devredildi-1