Google+

Arama formu

Türk damak tadına uygun Kore lezzetleri

Türk damak tadına uygun Kore lezzetleri

Kore Turizm Organizasyonu dün sabah gerçekleştirdiği bir basın toplantısıyla yeni projesi “Muslim Friendly Korea”nın tanıtımını gerçekleştirdi. Asya kıtasının en doğu ucundan güneye doğru uzanan Kore Cumhuriyeti her geçen yıl katlanan turizm rakamları, ihtişamlı doğası, mimari yapısı ve sağlık turizmiyle olduğu kadar; mutfağıyla da hayli ilgi çekici. Pek çok kişi için bir tabu olan ve aslında çok da fikir sahibi olmadığımız Kore mutfağını tanıtmayı amaçlayan buluşmanın amacı Kore mutfağının aslında Türk damak tadına uygun lezzetlerini katılımcılarla buluşturmaktı.

Başkent Seul başta olmak üzere ülkenin tamamına yayılmış pek çok “helal” sertifikalı restoranın bulunduğu Kore mutfağının geleneksel tatlarının da ikram edildiği etkinlikte en çok dikkat çeken iki lezzet Dakgangjeong yani bir nevi tatlı-ekşi soslu tavuk ile dana etinin Kore tarzında marine edilmiş hali Bulgogi oldu. Zengin balık ve deniz mahsullerinden oluşan Kore mutfağının bir diğer vazgeçilmez lezzeti farklı sos ve malzemelerle hazırlanan noodle çeşitleri ile bölgeye has sebze ve otlardan hazırlanan sos ve aperatifler de hayli ilgi çekiciydi.

Toplantıda bu sene ilk kez gerçekleştirilecek "Muslim Friendly Korea" etkinliğinin anonsunun da yapıldı. Amacı Türk damak tadına çok uzak gelen Kore mutfağının sanılanın aksine ne kadar geniş ve çeşitli olduğunu katılımcılara göstermek. 17-18 Aralık tarihlerinde Cevahir Alışveriş Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikte hem Kore mutfağının eşsiz lezzetlerini tadabilir hem de Kore Yemeği Yapma Dersine katılabilirsiniz. Öğlen 14:00’dan akşam 19:00’a dek sürecek etkinliklerin bir diğer amacı da Kore kozmetik ürünlerini katılımcılara tanıtmak olacak. Kore Turizm Organizasyonu web sitesine üye olduktan sonra gelen onay mailini göstererek katılım sağlayabileceğiniz etkinlik pek çok sürprize de gebe.

Kore’ye özgü Sushi’yi andıran Kimpap ve sebze ve çeşitli deniz ürünlerinden yapılan geleneksel Kimçi yemeğinin yapılışının öğretileceği etkinlik Kore kültürünü yakından tanımak ve Uzakdoğu’nun incisine dair bilgi dağarcığınızı genişletmek hem de keyifli bir gün geçirmek için ideal.

Etiketler