Google+

Arama formu

​Türkiye’nin En Mutlu Şehrinde Mutluluk Festivali

Son yıllarda ardı ardına ‘Türkiye’nin en mutlu şehri’ unvanını alan Sinop bu sene mutluluğunu bir festival ile taçlandırıyor. Sinop Belediyesi ile Sinop Güç Birliği Derneği’nce düzenlenecek "Mutluluk Festivali" 1-4 Eylül tarihleri arasında Akliman bölgesinde yapılacak. Festivalde yurt içinden ve yurt dışından birçok sanatçı ve çeşitli etkinlikler de yer alacak.

Festival, bir insanın doğumdan ölüme kadar harcadığı zaman diliminde elde edebileceği en değerli şeyin kendini mutlu hissederek geçirebildiği anlardan ibaret olduğu fikrinden yola çıkarak organize ediliyor. Amaçsa şehrin mutluluğunu tüm ülke ve dünyayla paylaşmak.

​Türkiye’nin En Mutlu Şehrinde Mutluluk Festivali
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, yapılan araştırmalarda uzun yıllardır Türkiye’nin en mutlu, en güvenli şehrinin Sinop olduğunu hatırlatarak “yılda 1 milyon turist çeken Sinop’un kentsel, çevresel ve kültürel değerlerinin korunmasına dikkat çekmek amacı ile yapılan Mutluluk Festivali’ni ilk kez hayata geçireceğiz” dedi. Ergül, festival programı kapsamında çeşitli panel, atölye, sergi, konser gibi pek çok etkinliğe yer vereceklerini de söyledi.