Google+

Arama formu

Türkiye’nin ilk low-cost havayolu firması

Corendon Airlines, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün ilgili denetimlerinden geçerek tarifeli uçuşlar için gerekli ruhsatı aldı.

İlk günden bugüne yolcu emniyeti, konforu ve memnuniyetine yatırım yaptıklarını belirten Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Yıldıray Karaer, Fark Yarat sloganıyla girdiğimiz sektörde her geçen gün arttırmaya devam ettiğimiz doluluk oranları ve faaliyet gösterdiğimiz pazarlardan gelen talepler bizi bu kararı almaya yönlendirdi” dedi. Yürüttükleri istikrarlı ve sürdürülebilir büyüme politikasının bir aşaması olarak tarifeli havayolu olma kararı aldıklarını belirten Karaer, müşteri memnuniyetini arttırmak bu adımın arkasındaki en önemli unsurlardan biri şeklinde konuştu.

Corendon Airlines, filosundaki 2’si Hollanda bayraklı toplam 10 adet Boeing 737 uçağı ile 35 ülkede 128 havaalanına uçarak  yılda yaklaşık 2 milyon yolcu taşıyor.

Hollanda, Belçika, Danimarka, Finlandiya, İsveç, Norveç, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Polonya, Kosova, Makedonya, Estonya ve Kazakistan gibi destinasyonlara uçuş düzenleyen Corendon Havayolları her geçen sene yeni pazarları uçuş ağına eklemeye devam ediyor.