Türkiye'ye Girişler Durduruldu

Tüm dünyayı aynı anda endişelendirmeyi başarmış corona virüsünün ilk vaka örneğine birkaç gün önce rastlanan Türkiye'de konu ile ilgili alınan önlemler tüm hızıyla devam ediyor. Daha birkaç gün önce okulların tatil edildiği ülkede şimdi de yolcu girişleri tüm hudut kapılarından durduruldu. Bugün saat 08:00 itibariyle uygulamaya konulan karar gereğince artık Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda’dan gelecek ziyaretçilerin alımı durdu. 

Türkiye

İçişleri Bakanlığı 81 İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, 81 İl Valiliği ve Hudut Mülki İdare Amirliklerine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından hazırlanan imzalı genelgede alınan diğer kararlar ise şöyle;

  • Yukarıda belirttiğimiz ülkelerin vatandaşları ve son 14 günde bu ülkelerden birinde bulunan diğer 3.ülke vatandaşları 14 Mart saat 08:00 itibariyle Türkiye'ye alınmayacak.
  • Bu ülkelerin vatandaşlarının Türkiye'den çıkışlarında ise herhangi bir uygulama olmayacak.
  • Anılan ülkelerle ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen 14 gün gözetim veya gerekirse karantina işlemleri uygulanacak

Yukarıdaki maddelere yer verilen genelgeyle ilgili bakanlık tarafından tedbirlerin ilgili birimlerde çalışanlarca sıkı takibinin yapılmasının ve bu sayede de alınan tedbirlerin kolaylıkla uygulanabilmesinin istendiği söylendi.