Google+

Arama formu

Üstün zekâlılar İTÜ’de buluşuyor

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Malezya’nın ilk astronotu Dr. Sheikh Muszaphar Shukor’un onur konuğu olarak katılacağı “Dahiler ve Üstün Zekâlıların Geleceği” başlıklı programa ev sahipliği yapacak.

İTÜ ve Tüm Üstün Zekâlılar Derneği’nin (TÜZDER) işbirliği ile düzenlenecek sempozyumun, 26 Nisan 2014 Cumartesi günü saat 08.30’da İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirileceği belirtildi.

Üstün zekâlı çocuklar ve aileleri, Malezyalı Astronot Dr. Sheikh Muszaphar Shukor’un onur konuğu olarak katılacağı “Üstün Zekâlılarla Üstün Ufuklara” konulu sempozyumda bir araya gelecek.
Sempozyumda; hala en büyük bilinmeyen olan uzayın keşfinden üstün zekâlı çocukların eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasının önemine, üstün zekâlı çocuklarla aile içi iletişimden zekâ gelişiminde atölye çalışmalarının önemine, okul öncesi dönemde üstün zekâlı çocukların tanılanması konusunda yaşanan eksiklikler ve yapılması gerekenlerden bu çocukların ailelerinden, öğretmenlerinden, toplumdan ve milli eğitim sisteminden beklentilerine kadar pek çok konu ele alınacak. Ayrıca programda üstün zekâlı çocuklar, kendi tasarladıkları robotlarla bir şov sunacak.
 

Üstün zekâlılar İTÜ’de buluşuyor