Google+

Arama formu

Wings For Life World Run 2017 İzmir'de Koşulacak

Dünyanın 34 şehrinde, aynı anda start alan koşucuların katıldığı Wings For Life World Run, ülkemizde geçen sene olduğu gibi bu yıl da İzmir'de gerçekleşecek. 7 Mayıs Pazar günü saat 14:00'te Gündoğdu Meydanı'ndan başlayacak olan organizasyonun amacı, omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara toplanan bağışlarla fon sağlanmasına katkıda bulunmak ve koşamayanlar için bir ışığı umut olmak.

Wings for Life World Run, hem koşucuların hem de tekerlekli sandalye kullanan katılımcıların yan yana start aldığı, küresel ölçekli bir koşu etkinliği. 2014'ten bu yana dünya genelinde 30'u aşkın noktada düzenlenen bu etkinliğin en büyük özelliği, bitiş çizgisinin olmaması. Yarışın başlangıcından 30 dakika sonra yola çıkan bir yakalama aracı koşucuları takip etmekte ve yarış bu araca yakalananlar için sona ermekte. Katılımcıları için böyle ilginç bir bitişi olan Wings for Life World Run, 2017'de tüm dünyada dördüncü kez koşulacak ve koşunun Türkiye'deki resmî adresi yine İzmir olacak. 7 Mayıs Pazar günü Gündoğdu Meydanı'ndan startı verilecek olan koşunun başlangıç saati 14:00.

Wings For Life Vakfı, omurilik zedelenmelerinin tedavisi yolunda yapılan araştırmalara kaynak sağlamayı amaçlayan ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş. Wings For Life World Run’dan elde edilen gelirin tamamı ve koşucuların yaptığı bağışlar doğrudan vakfa aktarılmakta ve omurilik araştırmaları için kullanılmakta. Wings For Life World Run İzmir 2017'ye gösterilen yoğun ilgi nedeniyle kayıtlar dolmuş durumda.

Detaylı bilgi için: http://www.wingsforlifeworldrun.com/tr/tr/