Google+

Arama formu

Yeni Zelanda depreminden Mossad çıktı

Y. Zelanda’da şubat ayında meydana gelen depremde ölen İsraillilerin ajan şebekesinin parçası olduğu iddia edildi.

Yeni Zelanda’ın Christchurch kentinde Şubat ayında meydana gelen ve 181 kişinin hayatını kaybettiği depremin enkazından İsrail’in casus şebekesi çıktı. Yeni Zelanda’da yayımlanan Fairfax gazetesi, depremde ölen 3 İsrailli’den birinin üzerinde en az 5 pasaport bulunduğunu yazdı.

Netanyahu 4 kez aradı
Gazete haberin kaynağını açıklamazken, depremin ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, Yeni Zelanda Başbakanı John Key’i dört kere aradığına değinildi. Konuşmaların içeriği ise açıklanmadı.
Ortaya çıkan 5 pasaportlu cesedin iki ülke arasındaki ilişkileri nasıl gerdiği ise depremin meydana geldiği kentte kordon altına alınan bölgede resmi onayı olmayan bir İsrail arama kurtarma ekibinin çalışmasının, Yeni Zelandalı yetkililer tarafından durudulması ile ortaya çıktı. Key, konu hakkında yorum yapmasının ulusal çıkarlara uygun olmadığını söylerken, muhalefet konunun üzerine gidilmesi ve akıllardaki soru işaretlerinin giderilmesi için baskı yapıyor.
İki ülke ilişkileri daha önce de Yeni Zelanda’da, İsrailli bir pasaport şebekesinin ortaya çıkartılması ile bozulmuştu. İki İsrailli adamın, beyin felci geçiren bir kişinin kimlik sahtekarlığı yaptıkları ortaya çıkmıştı. İsrail özür dileyene kadar iki ülke arasındaki iletişim dondurulmuştu.

Kaynak: www.milliyet.com.tr