Google+

Arama formu

Yurtdışı tatiline ‘Gezi’ indirimi

Eylemlerle gerilen ortam acenteleri de vurdu. Firmalar talebi canlandırmak amacıyla 300 eurolara varan indirimlere gidiyor.

Taksim’deki protesto eylemleriyle gerilen ortam tatil satan seyahat acentelerinin planlarını altüst etti. Aralık ile şubat ayları arasında erken rezervasyonla yurtdışı operasyonlarının yüzde 60’ına yakınını satan acenteler olaylar nedeniyle iptal istekleriyle karşılaştı.
Gezi Parkı eylemleri nedeniyle iptal edilen turlarda ağustos ayına kadar boşluklar oluştuğunu ifade eden Anı Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Cihan Saray, “Şimdi bu boşlukları doldurmaya çalışıyoruz. Talebi canlandırmak için 300 eurolara varan indirimlere gidiyoruz” açıklamasını yaptı.

Kampanyalarla aşılacak

Jolly Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Tolga Tekin de erken rezervasyon dışındaki tatil turlarının satış hızının gezi olaylarının ardından önemli ölçüde yavaşladığını belirtti. Tekin, “İndirimli yeni tur programlarıyla birlikte Kurban ve Ramazan bayramları erken rezervasyon yurtdışı tatil satışlarına başlayacağız” şeklinde konuştu.

Gezi eylemlerinin yanı sıra Avrupa ve Rusya pazarında talep düşüşünün söz konusu olduğunu belirten ETS Yurtiçi Turlar Müdürü Suat Özbek gelecek günlerde buradaki tesislerde indirimler olabileceğini kaydetti.

‘Polisim, izinlerimiz iptal oldu’

Eylemler nedeniyle, haziran ile eylül ayları arasında yurt dışına gidecekler yüzde 2’lik tatil sigortası güvencelerini kullanarak iptal yoluna gittiler.

Anı Tur yetkilisi Cihan Saray, “İptal edenler ‘Ülkem bu durumdayken gidemem’, ‘Polisim, izinlerimiz iptal oldu’ şeklinde görüşlerini beyan ettiler. Bunu birinci derece iptal nedeni sayıp ücretlerini ödedik” diye konuştu.

Kaynak : Sözcü