Google+

Arama formu

Torshavn Mutfağı

Torshavn Mutfağı

Okyanusun, Torshavn’ın hiçbir yerine 1 kilometreden uzak olmaması sebebiyle, deniz ürünleri Torshavn Mutfağı’nın temel unsurudur. Yerli halkın büyük bir çoğunluğu, alacağı akşam yemeği malzemelerini marketlerden temin etmek yerine, balıkçı teknelerinden almayı tercih ediyor. Hava koşulları nedeniyle anakaradan uzakta olmak ve denizle iç içe olmak mutfağı büyük ölçüde etkilemiştir. Kuzu ve koyun dışındaki etler ve peynirler ithal edilmektedir.

Bölgede ki iyi restoranların çoğu yerel lezzetlerde uzmanlaşmış. Ancak farklı kültürlere ait yemeklerde tabi ki bulunuyor. Torshavn şefleri genellikle en yerel ve taze ürünü kullanmak konusunda yarışıyor. Bu rekabet Torshavn’da yiyeceğiniz yemeklerin kalitesini ve lezzetini hayli arttırmakta.

Popüler restoranlar

Barbara Fish House: Menüsünde yerel Faroe mutfağına yer vermiş bölgenin en popüler restoranı Barbara Fish House. Kaliteli ve pahalı bir şarap menüsüne sahip. Vejetaryen ve vegan menüsü de bulunmakta.

Etika: Torshavn’ın en iyi suşi restoranı Etika. Bölgenin taze balıklarıyla yapılmış suşisi ve ilgili çalışanlarının hızlı servisiyle Torshavn’ın sevilen bir restoranı.

Aarstova: Büyük porsiyonları ve eşsiz kuzu yemekleriyle Torshavn’da yiyebileceğiniz geleneksel et yemeklerinin iyi örneklerini Aarstova’da bulabilirsiniz.

Diğer restoranlar: Cafe Natur, SMAKKA, Raest, Restaurant 11, Koks