Google+

Arama formu

Turku İçi Ulaşım

Turku İçi Ulaşım

Turku şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Huone yläkerrassa 1 km jokirannasta, Scandinavian Sleeping & Living güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartment in Turku center, Renovated apartment at the heart of Turku, Aamuranta. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hesehotelli Turku Linja-autoasema, Cozy Apartment near Turku Cathedral Church, Apartment Turku City Center gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Pieni huone 1 km jokirannasta, Poshtel Turku Hostel, Inn 22 tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Turku aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Turku’da toplu taşıma oldukça yaygındır ve neredeyse şehrin her köşesine ulaşımın mümkün olduğu bir ağ vardır. Ülke içinde her gün Auro Nehri’nin karşısına geçip dönen feribotlar mevcuttur. Ücretsiz olarak çalışan bu feribotlara bisikletinizle de binebilirsiniz. Sabah 06.15’te başlayan feribot seferleri akşam 09.00’a kadar devam etmektedir, yaz aylarında ise akşam saat 11.00’a kadar hizmet vermektedir.

Turku’da en çok tavsiye edilen dolaşma şekillerinden biri bisiklete binmektir. Ücretsiz bisiklet rotası haritalarından birini alıp şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Günlük bisiklet kirası yaklaşık 14 Euro civarında iken eğer haftalık kiralayacaksanız 63 Euro ödemeniz gerekmektedir. Eğer otobüsle seyahat edecekseniz şehrin merkezi Kauppatori’den başlayan otobüs hatlarına yönelebilirsiniz. İki saatlik kullanım hakkı tanıyan tek bilet ücretinin 3 Euro olduğu Turku’da 24 saatlik otobüs biletinin fiyatı ise 7.5 Euro’dur.

Ülke içi ulaşımda taksi kullanmak da elbette bir seçenek. Fakat Turku’da taksi biraz pahalı ve lüks bir ulaşım aracıdır. Şehir içinde en ideal dolaşma biçimi ise elbette yürümektir. En azından yaklaşık iki kilometrelik Kauppatori meydanını yürüyerek dolaşabilirsiniz.


Turku Turları