Google+

Arama formu

Turku’da Gezilecek Yerler

Turku şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Scandinavian Sleeping & Living güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri 26a Hämeenkatu, Juhannuskatu One-Bedroom Apartment, Villa Rauhala. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hesehotelli, Cozy Apartment near Turku Cathedral Church, Apartment Turku City Center gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Poshtel Turku Hostel, Guesthouse Kupittaa, Brahe Ensuite tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Turku aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Aura nehri kıyısındaki Turku, gelişmiş kültür sanat etkinlikleri, coğrafyası ve tarihi binaları ile sizi kendine hayran bırakacak.

Görülmesi gereken diğer yerler: Wäinö Aaltonen Museum of Art, Aboa Vetus & Ars Nova, Kuralan kylämäki, Forum Marinum & Suomen Joutsen, B-Galleria.

Turku Kalesi

Turku Kalesi

Şehrin en popüler turistik mekânı olan Turku kalesi şehrin güneyinde kalmaktadır. Feribotlara yakın bir konumu bulunan 1280’lerden kalma kale özenli bir restorasyon geçirmiştir. Ortaçağ Turkusu müzesinin yanı sıra farklı sergilerin de olduğu kaleyi İngilizce tura katılarak gezerseniz tarihiyle de ilgili geniş bilgi edinebilirsiniz.

Turku Katedrali

Turku Katedrali

Kuleleri Aura nehrinin üzerinden gözüken Turku Katedrali sadece Turku’nun en çok ziyaret edilen yerlerinden biri değil, Finlandiya’nın da sembolleri arasında. Katedrali ücretsiz olarak ziyaret edebiliyorsunuz.

Ruissolo

Ruissolo

Kauppatori’nin 6 kilometre ötesinde kalan bu doğal parkı mutlaka ziyaret edin. Park aynı zamanda 1958 senesinde Aura Golf alanına da ev sahipliği yapıyor.

Caribia spa and Posankka

Hem spa keyfi yaşayıp hem de rahatlayabileceğiniz Caribia sapa and Posankka’da mekânın sembolü haline gelmiş Alvar Gullichsen’in domuz ve ördek heykellerini de görebilirsiniz.

Sibelius Müzesi

Sibelius Müzesi

Turku Katedrali’nin 150 metre ötesindeki bu ilginç müzeyi mutlaka ziyaret edin. 1926 senesinde Abo Akademi Üniversitesi’nin ilk Müzikoloji ve Folklor departmanı profesörü Otto Anderson tarafından yaptırılan müzede yaklaşık 1400 müzikal enstrümandan oluşan ilginç bir koleksiyon ile karşılaşacaksınız. Finlandiyalı besteci Jean Sibelius’un hayatı ve işlerine dair bir odanın da bulunduğu müzede sonbahar, kış ve bahar sezonlarında oda müziği konserleri de düzenlenmekte.