Avignon'da Gece Hayatı  

road-3082004_960_720.jpg

Tarihî dokusu ve lezzetleriyle kendisini ziyarete gelenlerin yüzünü kara çıkarmayan Avignon'da gece hayatı konusunda beklentilerinizi minimum seviyede tutun. Çünkü gündüz oldukça güzel ve yoğun olan kent, akşam saatlerinden itibaren ise yavaş yavaş sessizliğe gömülür. Bu nedenle de şehirde bulunan mekânların birçoğu erken saatlerde müşterilerine veda etmektedirler. Kentteki mekânlar genellikle yeme içme üzerine kurulu olduğu için bir yandan birbirinden güzel müzikler dinleyip sohbet ederken bir yandan da seçeceğiniz içkilerle yemeğinizi tadabilirsiniz.

Ancak kentin bu sakin gece hayatını istemeyenler için de gece geç saatlere kadar açık yerler de az sayıda da olsa mevcuttur. Bunlar için L'Horloge Meydanı, Corps-Saints Meydanı,Palais Meydanı ve Carnot Caddesi gibi noktalara gitmeniz gerekir. Avignon'daki Barberousse Bar’da güzel müzikler dinleyip birbirinden lezzetli kokteylleri içebilirsiniz. Mekânda belirli günlerde canlı müzik ve özel partiler de yapılmaktadır. L’Explo Bar ise birbirinden özel biraları ile öne çıkan bir mekândır. Biralarınızı yudumlarken DJ'in müzikleri ile eğlenebilirsiniz. Pub Z, oldukça şık tasarlanmış bir rock bar olarak dikkat çekiyor. Gençlerin uğrak noktası olan barda birçok kokteyl ve bira seçeneği mevcut. Les Ambassadeurs nostaljik havasıyla etkileyici bir mekân. Latin müzikleri ve danslarına ev sahipliği yapan Le Carre Rouge ise kurtlarınızı dökebileceğiniz bir başka önemli adrestir.

Cazseverler için ise yine eski kent merkezi içindeki AJMI Jazz Club'u tavsiye edebiliriz. Burada birbirinden keyifli caz parçalarla güzel bir akşam geçirmeniz mümkündür.

Avignon'da ayrıca Le Vin Devant Soi ile Wine Bar Avignon'a giderek şarap tadımı yapabilirsiniz. Girişte istediğiniz sayıyı ve kadeh boyunu belirleyip ücretini ödediğiniz kartla Provence bölgesi başta olmak üzere Fransa'nın birbirinden leziz şaraplarını içebilirsiniz.