Google+

Arama formu

Carcassonne Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Carcassonne Languedoc-Roussillion bölgesine bağlı Aude departement şehrinde yer alan bir belediyedir. Şirin bir kasabayı andıran Carcassonne, bir ortaçağ şehrini andırmaktadır.

Carcassonne Hakkında Bilinmesi Gerekenler
cache-graphicslib.viator.com

Carcassonne, Languedoc-Roussillion bölgesine bağlı Aude departement şehrinde yer alan bir belediyedir. Şehrin tarihi M.Ö. 6. Yüzyılda yaşamış Galyalılara kadar uzanır. Galyalıların yerleşip bir kale şehri olarak kurduğu Carcas bölgesi, Antik Roma döneminde Carcaso olarak gelişmiştir. Şehir Frank Kralı Küçük Pepin tarafından fethedilince bir frank şehri olmuş ve günümüze kadar fransız yerleşkesi olarak gelebilmiştir. 

Bir ortaçağ şehrini andıran sur içi bölgesi (Ville) insanı büyüleyen bir atmosfere sahiptir. Kale içi bölgesi olan bu bölge eski şehir olarak adlandırılır ve 2.500 yıllık bir geçmişe sahiptir. 3 kilometrelik bir alanı çevreleyen kale, toplam 52 kuleden oluşmaktadır. Surların içinde yer alan bu eski şehir bölgesinde, hediyelik eşya dükkanları, müzeler, tiyatrolar, kafeler ve restoranlar bulunur. Ville bölgesi tüm bu güzelliklerinden ötürü 1997 yılında Unesco Dünya Mirasları Listesi’ne alınmıştır.
“Ortaçağı bugün yaşamak” şehrin sloganıdır.

Tanıtıcı Videolar: