Google+

Arama formu

Le Havre Mutfağı

Le Havre şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz CHAMBRE CHEZ L'HABITANT güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Bienvenue chez vous !, La Catène-Perret, Les chambres du Chat Perché. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz LE MARITIME, La Mer En Ville, Havre a good night! The place to be! II gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Studio plage Le havre, La Baraka, Premiere Classe Le Havre Centre tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Le Havre aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Le Havre Mutfağı


Le Havre Turları

Le Havre Fransız ve Normandiya mutfak kültürünün en iyi örneklerini tadabileceğiniz yerlerdendir. Şehirde birçok restoran ve bistro bulunmaktadır. En kaliteli restoranlar limana yakın caddelerde yoğunlaşmaktadır. Le Havre’da Fransız mutfağının yanı sıra dünya mutfağından lezzetler sunan mekânlar da bulabilirsiniz. Le Havre’de en çok tercih edilen gıda ürünleri ise çedar peyniri, Fransız krepi ve Normandiya şarabıdır. 

Le Havre’da en çok tercih edilen gıda ürünleri ise çedar peyniri, Fransız krepi ve Normandiya şarabıdır. Hotel de Ville’ye yakın bir konumda bulunan Chocalate Passion’da ise şaşırtıcı çeşitte çikolataların tadına bakabilir veya Maison I’Armateur’da bulunan balıkçı pazarında taze deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. Buradan yanınıza almanız gereken ürünler ise yerel çedar peyniri ve elma şarabı olabilir.

Popüler Restoranlar

BAHŞİŞ- Ülke genelinde bahşiş, hesaba servis bedeli olarak dahil edilmektedir ancak yine de hesabın %5‘i gibi küçük bir bahşiş beklentisi bulunmaktadır.