Google+

Arama formu

Cannes Mutfağı

Cannes Mutfağı

Cannes’de ağız sulandıran lezzetli Fransız mutfağı restoranlarından tutun da dünya mutfağına ait birçok restoran bulabilirsiniz. Ancak genellikle kaliteli restoranların çoğunlukta olduğu Cannes’da fiyatlar çok yüksektir. En iyi restoranlar ise Le Suquet bölgesinde toplanmıştır. Cannes'ın eski şehir bölgesi olan Le Suquet'de Meynadier Sokak üzerinde pek çok restoran ve cafe bulunur. Bu yerlerde günün menüsü alarak nispeten uygun fiyatlı yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca restoranların sokakta da masaları bulunmaktadır ve Cannes akşamlarında eski şehirin havasını hissederek yemek yemek çok keyifli olmaktadır. Le Suquet’ten sonraki en bilindik bölge ise La Croisette Caddesi’dir. Burada yer yer uygun fiyatlı restoranlar bulabilirsiniz. Cannes merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunan Le Cannet'de restoranlar daha uygun fiyatlıdır. Bir tepede bulunan bu mahallenin manzarası da çok güzeldir.

Cannes’de denizcilik gelişmiştir. Eski bir balıkçı kasabası olduğundan bu bir kültür olarak devam etmektedir. Levrek, ıstakoz, istiridye, karides ve ringa en çok tüketilen deniz ürünleridir. Özellikle liman bölgesinde deniz ürünleri menüsü bulabileceğiniz iyi restoranlar bulunur. Kabak, sarımsak, havuç gibi çok çeşitli sebzelerden yapılan soupe au pistou sevilen çorbalar arasındadır. Bunun yanında peynir ve şaraplarıyla da ünlü olan Provence’de, bu lezzetleri de tadabilirsiniz.

Popüler Restoranlar

Bahşiş: Ülke genelinde bahşiş, hesaba servis bedeli olarak dahil edilmektedir ancak yine de hesabın %5‘i gibi küçük bir bahşiş beklentisi bulunmaktadır.