Google+

Arama formu

Luberon'da Ulaşım

Luberon'da Ulaşım
vaucluseenprovence.com

Luberon’un tamamıyla dağlık bir bölgede bulunması, düşük nüfusu ve birbirinden ayrı köylerden meydana gelmesinden dolayı, toplu taşıma neredeyse yok denecek seviyededir. Ulaşım için minibüsler bulunsa da bunlar çok sık hareket etmemekte ve her yere gitmemektedir. Bu yüzden Luberon’a gelen gezginler tarafından genellikle araç veya bisiklet kiralanmaktadır. Eğer gece saatlerinde dışarı çıkacaksanız veya köyler arasında gezecekseniz bir otomobil kiralamanız büyük fayda sağlayacaktır. Aşağıda araç kiralama servisleri için bir web sitesi paylaşılmıştır. Buradan fiyatlara ve araç modellerine de ulaşabilirsiniz.

LUBERON HAVAALANINDAN ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Luberon’da bir havalimanı bulunmadığı için ancak Avignon,  Montpellier, Lyon, Marsilya ve  Toulouse gibi çevre illerden tren veya karayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Eğer Marsilya’dan geliyorsanız Eurostar treniyle, Avignon’dan geliyorsanız TGV treniyle Luberon’a ulaşabilirsiniz. Ulaşım için en yakın nokta Avignon’dur. Yolculuk TGV hızlı treniyle yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Bunların dışında eğer Luberon’da birden çok bölgeyi gezmeyi düşünüyorsanız büyük ihtimalle otomobil kiralamanız gerekecektir. Bu yüzden, geziniz boyunca yapacağınız şehir içi ulaşımı da hesaba katarak, indiğiniz havalimanında direk bir araç kiralamak ve Luberon’a bu şekilde gelmek aslında en kolay ve zahmetsiz yoldur. Trenler ve araç kiralama firmalarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için aşağıda ki web sayfalarını kontrol edebilirsiniz.