Google+

Arama formu

Martinique Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Martinique, Türkçe okunuşuyla Martinik, Fransa’nın Karayipler’de bulunan denizaşırı illerinden biridir.

Martinique Hakkında Bilinmesi Gerekenler
edugeography.com

Martinique şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Chambre climatisée pour 2, Guesthouse Didier güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri MADIZEN, Sun Apart, Havre de paix à Fort de France. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Villa de plein pied, Amory, Karibea La Valmenière Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Packit's Eurl Guest-House, Le chalet du soleil, les 2 cocotiers tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Martinique aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Martinique, Türkçe okunuşuyla Martinik, Fransa’nın Karayipler’de bulunan denizaşırı illerinden biridir. Büyük Antiller ile birlikte Karayip adalarını oluşturan Küçük Antiller’de bulunan Martinique, Karayip Denizi üzerinde konumlanır. Yüzölçümü yaklaşık 2.000 kilometrekaredir. En büyük şehri ve yönetim merkezi Fort-de-France’dir. Diğer önemli şehirleri ise; Le Carbet, Le Diamant, Le Marin, Morne Rouge, Sainte-Anne, Saint-Pierre ve Trois-Ilets’dir.

Martinique, Fransa’nın bir ili olduğundan dolayı Avrupa Birliği’ne bağlıdır ve para birimi Euro’dur. Adadaki resmi dil Fransızca’dır. Martinique’in Avrupalılarla tanışması ilk olarak 1493’te, Kristof Kolomb’un bölgeyi keşfetmesiyle gerçekleşmiştir. Ancak İspanyollar adaya pek ilgi göstermemiş, 15 Eylül 1635 tarihinde Fransızlar burada 150 kişilik bir koloni kurmuş ve adaya yerleşmişlerdir.

Tanıtıcı Video:
 

 

Martinique Turları