Google+

Arama formu

Martinique Şehir İçi Ulaşım

Martinique Şehir İçi Ulaşım
bus-bild.de

Martinique şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Agréable chambre dans un appartement ZEN, Guesthouse Didier, Chambre climatisée pour 2 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri MADIZEN, Havre de paix à Fort de France, Sun Apart. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Pois doux, Villa de plein pied, Studio Route de Redoute - 2 gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Packit's Eurl Guest-House, Agréable chambre dans un appartement ZEN, Studio Route de Tivoli tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Martinique aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Martinique’de ulaşım otobüs ve taksi ile sağlanır. Araç kiralama ve otostop, ada genelinde son derece yaygın ulaşım alternatifleridir. Martinique sokaklarında araba sürmek, diğer Karayip adalarına kıyasla çok keyiflidir çünkü yollar mükemmel bir standarta sahiptir. Trafik sağdan akar, sürüş kuralları Fransa ile aynıdır. Havalimanında, Fort-de-France ve adanın diğer büyük şehirlerinde pek çok araç kiralama noktası bulunur. Ayrıca bazı oteller de kiralık araç servisi sunmaktadır.

Otostop; ada genelinde kabul görmüş yaygın bir ulaşım şeklidir. Martinique’de yol kenarında durduğunuzda mutlaka bir sürücü sizi arabasına alacaktır.

Toplu taşıma sistemi gelişmemiştir. Adada çok az sayıda otobüs bulunur ve düzenli bir hareket saatleri yoktur. Otobüsler çoğunlukla hafta içi 08.00 – 18.00 ve cumartesi 08.00 – 13.00 saatleri arasında hizmet verirler. Pazar günleri ise çalışmazlar.

Martinique’de taksi, araç kiralama kadar olmasa da konforlu seçenektir. Ancak taksi ücretleri oldukça yüksektir. Ayrıca geç saatlerde, pazar günlerinde ve resmi tatillerde ekstra ücretler talep edilir.

  • Martinique Taxi / Fort-de-France Bay, Martinik, +33 5 96 63 63 62

Martinique Aimé Césaire Uluslarası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Martinique Aimé Césaire Uluslarası Havalimanı; Martinique’nin başkenti Fort-de-France’in Le Lamentin banliyösünde konumlanır.

  • Aéroport International Martinique Aimé Césaire / 97232 Le Lamentin, +596 596 42 19 95

Taksi ile,

Havalimanında bekleyen taksiler ile günün her saati gideceğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Araç kiralama ile,

Havalimanında bulunan Avis, Budget, Europcar, Hertz, Jumbo Car, National, Pop’s Car, Thrifty yada Auloc araç kiralama firmalarından bir araç temin ederek dilediğiniz her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. 
 


Martinique Turları