Google+

Arama formu

Nancy Festivalleri

Nancy Festivalleri

Turist bolluğu ve genç nüfus fazlalığı ile kültürel aktiviteleriyle gelişkin bir şehir olan Nancy birçok festivale de ev sahipliği yapıyor. Nancy’de gerçekleşen festivallerin bazıları şunlardır:

Nancy Panayırı: Her Nisan ayında Cours Léopold’da düzenlenen Fransa’nın en büyük panayırlarından biri olan bu görkemli eğlence alanı herkesin bir şeyler bulabileceği bir şölen. Nancy’nin en güzel zamanlarından birinde gerçekleştirilen bu panayırda gece ışıklandırmalarının keyfi de başka.

Nancyphonies: Her yıl Ağustos ayında düzenlenen Nancyphonies, kırkın üzerinde müzisyeni ağırlayan resitallerden konçertolara kadar zengin bir program sunan klasik müzik festivalidir.

Nancy Caz Festivali: Orijinal ismiyle Nancy Jazz Pulsations her yıl Ekim ayında düzenlenen şehrin en önemli festivallerinden biridir. Zengin programıyla her yıl birbirinden önemli caz sanatçılarını ağırlamaktadır. On gün süren festivale ülke içinden ve dışından çok sayıda ziyaretçi gelmektedir.

Saint Nicholas Günü kutlamaları: Aralık ayında yolunuz Nancy’ye düşerse mutlaka kaçırmamanız gereken kutlama Saint Nicholas Günü kutlamalarıdır. 6 Aralık’ta Lorraine çocuklarına şeker ve hediyeler getirmesi beklenen Aziz Nicholas’ı anmak için düzenlenen bu kutlamalar da genellikle 6 Aralık’ta yapılır. Kutlamalar büyük yürüyüşler, şehrin ışıklandırılması, Stanislas Meydanı’nda kurulan Noel ağacı ve Carrière Meydanı’ndaki süslemeleri ile göz alıcıdır.

Uyarı: Her festivalin tarihi yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.